Udana inauguracja Azotów. Puławianie pokonali faworyta

azoty 2024 08 31 202509

Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali na wyjeździe z faworyzowanym Górnikiem Zabrze 30:29 w pierwszym meczu nowego sezonu Orlen Superligi.

Początek spotkania należał do puławian, którzy prowadzili 6:3. Potem gospodarze odrobili straty, a końcówka pierwszej połowy to ich całkowita dominacja i po 30 minutach Azoty przegrywały 12:17.

Podopieczni trenera Patryka Kuchczyńskiego jednak nie zrezygnowali i w drugiej części meczu zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie 24:22. Potem do końca trwała zacięta rywalizacja, z której zwycięsko wyszli puławianie.

Bramkarz Wojciech Borucki miał 48% skutecznych obron. Najwięcej bramek rzucili: Gogola 9 i Adamski 7.

W kolejnym spotkaniu także na wyjeździe puławianie 5 września zmierzą się z Gwardią Opole.