Starty sportowców z regionu podczas ostatniego dnia igrzysk

net epa11543141 2024 08 11 193223

W ostatnim dniu igrzysk olimpijskich w Paryżu wystąpiło dwoje zawodników reprezentujących kluby z regionu. Angelika Mach z AZS-u UMCS-u Lublin startowała w maratonie. Dystans 42 km 195m przebiegła w 2:37:56 i zajęła 64. miejsce. Lepiej wypadła druga z Polek – Aleksandra Lisowska, która uplasowała się na 36. pozycji. Zwyciężyła reprezentująca Holandię Sifan Hassan, która czasem 2:22:55.ustanowiła rekord olimpijski.

Mateusz Rudyk z grupy Lubelskie Perła Polski kontynuował rywalizację w keirinie. Przypomnijmy, że w sobotę pewnie awansował do ćwierćfinału. Dziś awansował do półfinału w którym zajął 6. miejsce, a następnie walczył o pozycje 7-12. Ostatecznie ukończył zmagania na 10. miejscu. Wcześniej startował także w sprincie, w którym był piąty.