Paryż: za nami bieg Kutrzepy. Dziś inna reprezentantka regionu rzuci młotem

mid 24803469 2024 08 04 093442

Alicja Wrona-Kutrzepa wystąpiła na ostatniej zmianie polskiej sztafety mieszanej 4X400m podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Lekkoatletka AZSu UMCSu Lublin 10 minut przed wyjściem na start zastąpiła Marikę Popowicz-Drapałę. Finałowy bieg biało-czerwoni ukończyli na ósmym miejscu, w czasie 3:12,39, ale po dyskwalifikacji Francuzów ostatecznie zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji. Złoto zdobyła reprezentacja Holandii, wyprzedzając ekipy Stanów Zjednoczonych i Brytyjczyków.

Obok Wrony-Kutrzepy skład polskiej sztafety tworzyli: Maksymilian Szwed, Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski. Już przed Igrzyskami było wiadomo, że w sztafecie mieszanej nie pobiegnie najszybsza w tym roku z Polek Natalia Kaczmarek, która przede wszystkim koncentruje się na starcie indywidualnym.

Przypomnijmy, że na poprzednich Igrzyskach w Tokio, w sztafecie mieszanej biało-czerwoni zdobyli złoty medal, a członkinią mistrzowskiego składu była Małgorzata Hołub-Kowalik z AZSu UMCSu Lublin.

Dziś (04.08) na stadionie lekkoatletycznym w Paryżu zobaczymy kolejną przedstawicielkę regionu, a zarazem brązową medalistkę z Tokio Malwinę Kopron. Reprezentantka Wisły Puławy o 10:20 przystąpi do eliminacji rzutu młotem.