„Całkowita dominacja”. Pierwsze zwycięstwo Avii

bq8v2562 2024 08 17 172816

Piłkarze Avii Świdnik wygrali z Unią Tarnów 3:1 w meczu 3-iej kolejki III ligi. Do przerwy świdniczanie przegrywali 0:1.

Trener Avii Wojciech Makowski podkreślał wagę zwycięstwa: – Ważne dla nas są przede wszystkim trzy punkty, bo zwycięstwo wpływa na morale drużyny. Liczymy, że będziemy kontynuować zwycięską passę. Natomiast jeśli chodzi o sam mecz, było zdecydowanie więcej sytuacji dla nas, Unia stworzyła właściwie tylko jedną i z tego zdobyła bramkę. Pokazuje to doskonale realia trzeciej ligi – całkowita dominacja niekoniecznie musi przekładać się na gole.

Dwie bramki dla Avii strzelił Adrian Paluchowski: – Cieszę się, że w końcu wpadło i zdobyliśmy trzy punkty dla drużyny. Ciężko pracujemy i wiedzieliśmy, że taki mecz musi w końcu przyjść. Natomiast musimy mieć więcej cierpliwości, bo spotkania mogą tak wyglądać, że pierwsze połowy będą dość wyrównane. Natomiast jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie i wiemy, że końcówki będą należały do nas.

Gola strzelił też Paweł Uliczny. To pierwsza wygrana Avii w tym sezonie.