Żużel: czterech zawodników Motoru przedłużyło umowy

452850141 949626357175384 8025213240978968266 n 2024 07 24 123500

Czterech żużlowców Orlen Oil Motoru Lublin przedłużyło umowy na kolejny sezon. To seniorzy, którzy nie mieli ważnych kontraktów na kolejny rok. W następnym sezonie barwy lubelskiej drużyny nadal będą reprezentować: Mateusz Cierniak, Dominik Kubera, Jack Holder i Fredrik Lindgren.

Najdłużej w zespole startują Cierniak i Kubera – obaj nieprzerwanie od sezonu 2021.

Cierniak wywalczył w tym czasie szereg prestiżowych medali na krajowej i międzynarodowej arenie. Zdobył mistrzostwo świata i Europy z młodzieżową reprezentacją Polski, mistrzostwo Europy par, oraz – przede wszystkim – dwa tytuły indywidualnego mistrza świata juniorów.

Kubera w Motorze zapracował na miano jednego z najlepszych polskich zawodników. Dwukrotnie stanął na podium w turniejach Speedway Grand Prix, wywalczył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski i wygrał Drużynowy Puchar Świata z reprezentacją narodową.

Z kolei Holder i Lindgren występują w Motorze od 2023 roku.

Holder zaliczył największy progres sportowy w karierze. W pierwszym swoim sezonie wykręcił najlepszą średnią w historii swoich startów ligowych i po raz pierwszy znalazł się wśród dziesięciu najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi. Zaliczył też najlepszy start w cyklu Grand Prix, gdzie do medalu zabrakło mu zaledwie 2 pkt.

Lindgren odżył sportowo i mentalnie. Po czterech słabszych latach właśnie w Lublinie osiągnął znów średnią powyżej 2 pkt na wyścig, a w indywidualnych mistrzostwach świata wywalczył srebrny medal.

Przypomnijmy też, że Bartosz Zmarzlik ma ważną umowę  bowiem wcześniej podpisał dwuletni kontrakt. To oznacza, że skład Koziołków na pozycjach seniorskich na 2025 rok pozostanie bez zmian.