Speedway of Nations: polscy żużlowcy w finale. Pomogli dwaj żużlowcy Motoru

mid 24707308 2024 07 10 062206

Polscy żużlowcy awansowali do finału Speedway of Nations, czyli drużynowych mistrzostw świata. Biało-Czerwoni z dorobkiem 37 punktów zajęli drugie miejsce w turnieju półfinałowym w Manchesterze. Wygrała Szwecja, która była lepsza o jeden punkt.

W polskiej ekipie wystąpiło dwóch żużlowców Orlen Oil Motoru Lublin. Dominik Kubera zdobył 18 punktów w pięciu startach, a Bartosz Zmarzlik 11 w trzech występach. Kapitan lubelskiej drużyny ucierpiał w kolizji z Ukraińcem Marko Lewiszynem, ale w mediach społecznościowych poinformował, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku.

Ponadto 8 punktów dla Polski wywalczył Maciej Janowski. Z kolei dla Szwecji aż 21 punktów zdobył inny zawodnik Motoru, Fredrik Lindgren.

Punktacja w wyścigach Speedway of Nations różni się od tej w meczach ligowych. Zwycięzca zdobywa 4 punkty, a za kolejne lokaty otrzymuje się odpowiednio – 3, 2 i 0 punktów.

Trzecie miejsce premiowane awansem do finału zajęli Niemcy. Dziś drugi półfinał, a rywalizacja o medale w sobotę (13.07).