Prezes Polskiego Radia: KRRiT próbuje zagłodzić media publiczne

pexels pixabay 210904 2024 07 04 095559

Prezes Polskiego Radia Paweł Majcher powiedział w Polskim Radiu RDC, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji próbuje zagłodzić media publiczne. Paweł Majcher przypomniał, że od pół roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przekazała pieniędzy z abonamentu.

Wszystkie 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia powinno otrzymać 84 miliony złotych.

– Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która powinna dbać o media publiczne, powinna stać na straży wolności mediów publicznych, tak naprawdę próbuje zagłodzić te media publiczne – mówił prezes Majcher. – Nie przekazując pieniędzy z abonamentu od ponad 6 miesięcy, próbuje spowodować, żeby media publiczne nie przetrwały.

CZYTAJ: Andrzej Kuchta o blokowaniu pieniędzy dla mediów publicznych: To polityczna rozgrywka

– Wypłatę środków wstrzymuje przewodniczący KRRiT Maciej Świrski, który nie uznaje zmiany władz w mediach publicznych – dodał prezes Majcher. – Wbrew temu, co chce Krajowa Rada i jej przewodniczący, pan Maciej Świrski, nadal nadajemy, nadal trwamy i nadal realizujemy program, do którego zostaliśmy zobowiązani.

CZYTAJ: Likwidatorzy Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia: Dość fake newsów o tym, co dzieje się w mediach publicznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dymisji przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji domagają się między innymi likwidatorzy rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Zarzucają mu szerzenie dezinformacji i niszczenie mediów publicznych.

23 maja posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o postawienie Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu.

CZYTAJ: Media protestują przeciwko niekorzystnemu prawu autorskiemu i apelują do polityków: nie zabijajcie polskich mediów!

Maciej Świrski zapowiedział również złożenie 17 pozwów, w których będzie się domagał unieważnienia grudniowych decyzji o postawieniu rozgłośni w stan likwidacji i mianowania dla nich likwidatorów.

CZYTAJ: Poseł Bartłomiej Pejo o proteście mediów: im mniej ingerencji państwa, tym lepiej dla rynku

IAR / RL / opr. WM

Fot. pexels.com

Exit mobile version