Pływak z lubelskiego klubu wystąpił na igrzyskach olimpijskich

452969659 1246194430035929 3387182083523041700 n 2024 07 27 131100

Pływak Bartosz Piszczorowicz to pierwszy reprezentant klubu z województwa lubelskiego, który wystartował na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Zawodnik AZS-u UMCS-u Lublin popłynął na trzeciej zmianie sztafety 4×100 m stylem dowolnym. Skład uzupełnili Mateusz Chowaniec, Dominik Dudys oraz Kamil Sieradzki.

Biało-czerwoni w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęli ósme miejsce, a czas 3:14.94 uplasował ich w ogólnej klasyfikacji na trzynastej lokacie. Zwyciężyli Chińczycy przed Australijczykami oraz Brytyjczykami.

Dziś (27.07) w akcji powinniśmy zobaczyć jeszcze jednego zawodnika z regionu. Mowa o Wilfredo Leonie, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował Bogdankę LUK Lublin. Leon wraz z reprezentacją Polski siatkarzy turniej olimpijski rozpocznie od spotkania z Egiptem, którego początek zaplanowano na 17.00.