Pierwszy turniej finałowy IMP: Zmarzlik na drugim miejscu

450070064 938141804990506 7399980558512975677 n 2024 07 07 084630

Bartosz Zmarzlik z Orlen Oil Motoru Lublin zajął 2. miejsce w pierwszym turnieju finałowym indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Wygrał Patryk Dudek z Apatora Toruń. Zmarzlik był najlepszy w rundzie zasadniczej, ale w finale musiał uznać wyższość Dudka. Drugi zawodnik Motoru Dominik Kubera zajął 6. miejsce w fazie zasadniczej i wystąpił w barażu o finał, ale nie awansował do decydującego wyścigu. Po pierwszym turnieju prowadzi Dudek z 16 pkt. Drugi jest Zmarzlik ze stratą jednego punktu. Kubera z 9 pkt jest szósty.

Do klasyfikacji generalnej cyklu liczą się punkty zdobywane we wszystkich pojedynczych wyścigach oprócz biegów barażowych. Ponadto w każdym turnieju zawodnik z największą liczbą wygranych biegów otrzymuje dodatkowy punkt do klasyfikacji mistrzostw. Drugie zawody cyklu odbędą się 27 lipca w Bydgoszczy, a ostatnie 10 sierpnia w Lublinie.