Od początku roku policjanci przeprowadzili blisko 8 mln badań stanu trzeźwości kierowców. To ponad 580 tys. więcej niż w tym samym okresie minionego roku.
Duża aktywność policji miała przełożenie na spadek liczby wypadków spowodowanych przez kierujących pod działaniem alkoholu. W pierwszym półroczu kierujący pod działaniem alkoholu byli sprawcami 533 wypadków drogowych, w których życie straciło 68 osób, a 641 zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu minionego roku nastąpił spadek: liczby wypadków o 78 i liczby zabitych osób o 37.
CZYTAJ: Wypadek w Borzęcinie Dużym. Życiu 12-latka, który trafił do szpitala, nie zagraża niebezpieczeństwo
Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialne zachowania. Kilka dni temu w powiecie łukowskim zatrzymano kierowcę, który mając ponad 3 promile alkoholu odwoził swojego 9-letniego syna do domu. Pod koniec czerwca 28-latka z powiatu świdnickiego wjechała autem do rowu. Miała 2 promile w organizmie i wiozła dwójkę dzieci.
A wczoraj w województwie lubelskim zatrzymano 22 nietrzeźwych kierowców.
TSpi / opr. WM
Fot. Policja Lubelska





![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)








