Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów: województwo lubelskie triumfuje

449033183 874074121420417 2095322750975285921 n 2024 07 01 080310

Województwo lubelskie zwyciężyło w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów, które zakończyły się w Ciechanowie. Panie zdobyły 5 medali – dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Weronika Zielińska – Stubińska z AZS-u AWF-u Biała Podlaska, która triumfowała w wadze do 81 kg. Oprócz niej na najwyższym stopniu podium stanęła  Agnieszka Zimroz za Znicza Biłgoraj  w kategorii do 87 kg.

Srebrno wywalczyła Klaudia Luterek z Agrosu Zamość w wadze do 49 kg, a brązowe medale zdobyły: Andżelika Młynarczyk  z Olimpijczyka Łuków w kategorii do 55 kg oraz Wiktoria Gierczuk z AZS-u AWF-u  Biała Podlaska do 71 kg.

Panowie sześciokrotnie stawali na podium. W wadze do 55 kg 2. miejsce zajął Wiktor Tuszyński z GCK Kobylany, a trzecie Karol Maksymowicz z Agrosu  Zamość. Dwóch sztangistów AZS-u AWF-u Biała Podlaska  zdobyło medale w kategorii do 102 kg. Srebro wywalczył  Damian Niedźwiecki a brąz Mirosław Dobosz.

Ponadto ich klubowy kolega Michał Kościuk (na zdj.) zajął 2 miejsce w wadze do 81 kg, a trzeci w kategorii do 89 kg był Łukasz Ławecki z Olimpijczyka Łuków.