Lubelscy lekkoatleci z sukcesami na mistrzostwach Polski

lekko 2024 07 14 200642

Trzy medale – 1 złoty i 2 srebrne zdobyli lubelscy lekkoatleci w drugim dniu mistrzostw Polski do lat 23. Dwa krążki zdobyły sztafety AZS-u UMCS-u Lublin. Złoto wywalczyła męska sztafeta 4 × 400 metrów w składzie: Remigiusz Zazula, Bartosz Kitliński, Oskar Groński i Patryk Grzegorzewicz.

Ten ostatni w sobotę (13.07) zdobył też brązowy medal w biegu indywidualnym. Przednim jednak najważniejsze tegoroczne wyzwanie:

Z kolei srebro wywalczyła kobieca sztafeta 4 × 100 m: Alicja Rak, Emilia Wójtowicz, Zuzanna Gozdera i Maja Łyskowka.

Ponadto srebrny medal zdobył Jakub Hołub z AZS-u AWP w Lublinie w skoku wzwyż z wynikiem 211 cm.

W klasyfikacji medalowej AZS UMCS zajął 2 miejsce z dorobkiem 7 medali: 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.