Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. prof. Mirosław Kalinowski, podpisał rozporządzenie o powołaniu Collegium Medicum na tej uczelni. Będzie funkcjonowało w strukturze KUL od 1 września tego roku.
– Decyzja o utworzeniu jednostki wynika ze strategii rozwoju KUL, jako uniwersytetu również o profilu medycznym. Jesteśmy w zaawansowanym etapie tworzenia oddziałów klinicznych, przy zaangażowaniu jednostek podległych Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego – mówi rektor ks. prof. Kalinowski. – Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim usystematyzowanie relacji między naukami medycznymi, biotechnologicznymi. Uważamy, że w najbliższym czasie powołamy również nowe kierunki kształcenia w tym obszarze. Zarówno studenci jak i pracownicy wydziału medycznego staną się z dniem 1 września integralną częścią Collegium Medicum. W perspektywie również najbliższego czasu zostanie powołany prorektor do spraw Collegium Medicum, a studenci, którzy w tym roku zostali zrekrutowani do studiowania na wydziale medycznym stają się automatycznie studentami Kolegium Medycznego.
CZYTAJ: KUL ma nowego prorektora. To znany kardiochirurg
KUL już od kilku lat prowadzi studia w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa oraz biotechnologii, a od października ubiegłego roku funkcjonuje kierunek lekarski w ramach Wydziału Medycznego.
Na początku lipca uniwersytet poinformował , że prorektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został znany kardiochirurg i transplantolog prof. Michał Zembala, który formalnie zacznie pełnić obowiązki od 1 września.
LeW / opr. PrzeG
Fot. kul.pl