Lekkoatletyka: Lubelskie najlepsze w Bydgoszczy

net 24627677 2024 06 29 143507

3 medale zdobyli reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin w ostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Wszystkie były zasługą sztafet.

Rywalizację 4X100m wygrali: Jakub Lempach, Patryk Krupa, Jakub Chmiel i Łukasz Żak. Po złoto sięgnęli również startujący w sztafecie 4X400m: Patryk Grzegorzewicz, Krzysztof Hołub, Maciej Hołub i Mikołaj Kotyra. W tej samej konkurencji wśród pań brąz wywalczyły: Wiktoria Drozd, Adrianna Topolnicka, Weronika Taracha i Alicja Wrona-Kutrzepa. Blisko podium w biegu na 5000m była Patrycja Kapała, która ostatecznie rywalizację ukończyła na 4. pozycji.

AZS UMCS Lublin triumfował w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 11 krążków: 5 złotych, 3 srebrnych i 3 brązowych. Po jednym złotym medalu zdobyli także reprezentanci Agrosu Zamość i AZS-u AWF Biała Podlaska, a jeden brązowy krążek przypadł Wiśle Puławy. Dzięki tym wynikom Lubelskie wygrało klasyfikację województw.