Lekkoatletyczne MP w Bydgoszczy: reprezentanci regionu z medalami

mid 24628234 2024 06 29 090710

Sześć medali zdobyli reprezentanci regionu w drugim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Po złoto w skoku w dal sięgnął Piotr Tarkowski z AZS-u AWF Biała Podlaska, w najlepszej próbie uzyskując 7.75 m.

Pozostałe krążki padły łupem przedstawicieli AZS-u UMCSu Lublin. Zawodniczki akademickiego klubu zajęły dwie czołowe lokaty w rzucie dyskiem. Z rezultatem 60.12 m wygrała Daria Zabawska (na zdj.) przed Weroniką Muszyńską, która osiągnęła 54.09 m.

W rzucie oszczepem wśród panów z wynikiem 76.11 m trzeci był Mateusz Kwaśniewski. Trzeci z rzędu mistrzowski tytuł w biegu na 400 m przez płotki, wywalczył Krzysztof Hołub, pokonując dystans w 50.32 sek. Z kolei srebro na 200 m zdobył Łukasz Żak, który czasem 20.61 sek. pobił własny rekord życiowy.

Po dwóch dniach mistrzostw AZS UMCS Lublin prowadzi w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 8 krążków – 3 złotych, 3 srebrnych i dwóch brązowych.

Dziś (29.06) ostatni dzień lekkoatletycznych zmagań w Bydgoszczy.