Inteligentne rozwiązania monitoringu i kontroli ruchu w redukcji przestoju maszyn

glowne 2024 06 20 141325

Rozwój zakładów przemysłowych i optymalizacja kosztów produkcji to podstawa, aby utrzymać zakład przemysłowo-produkcyjny w odpowiedniej kondycji i rentowności. Nowoczesne rozwiązania w postaci czujników pomiarowych do monitoringu i kontroli ruchu maszyn produkcyjnych to świetny sposób na optymalizację działań, redukcję kosztów oraz zminimalizowanie przestojów wynikających z niespodziewanych usterek sprzętu. Przejdź dalej i zobacz, jak w praktyce można wykorzystać inklinometr do poziomowania maszyn.

Jak działają inteligentne inklinometry?

Duże zakłady przemysłowe nie mogłyby się rozwijać, gdyby nie inwestycje w nowoczesne technologie sterujące i analizujące ruch na liniach produkcyjnych. Innowacją na rynku są inklinometry do wykrywania położenia kątowego i poziomowania maszyn.

Czujniki nachylenia i wychylenia są specjalistycznymi urządzeniami pomiarowymi, które są przystosowane do kontroli maszynerii stosowanej w zakładach produkcyjnych i przemysłowych.

Tego typu systemy sprawdzają się w branży: hydraulicznej, fotowoltaicznej, geodezyjnej i energetycznej. 

Jakie są podstawowe funkcje inklinometrów dynamicznych?

Czujniki pomiarowe w postaci inklinometrów dynamicznych mają szereg funkcji, które są przydatne w firmach przemysłowo-produkcyjnych, a także w wielu innych działalnościach. Przykładowe funkcje, jakie może zapewniać inklinometr ifm to:

  1. Kontrola jakości wykonywanych odwiertów.
  2. Poziomowanie urządzeń pomiarowych wykorzystywanych w geodezji.
  3. Weryfikacja poprawności ustawienia maszyn na liniach produkcyjnych.

Sensory nachylenia ułatwiają też precyzyjne określanie obszaru roboczego wysięgników przemysłowych. Dzięki temu można efektywniej zarządzać bezpieczeństwem i efektywnością procesów w przedsiębiorstwie.

Jakie cechy wyróżniają inklinometry statyczne i dynamiczne?

Na rynku dostępne są dwie odmiany inklinometrów: dynamiczne i statyczne. Poszczególne czujniki zaliczane do tej kategorii urządzeń pomiarowych wyróżniają się:

Inklinometry dynamiczne to czujniki, które umożliwiają wykrywanie szybkich i nagłych ruchów, wstrząsów i drgań, które np. mogłoby przyczynić się do wystąpienia usterki maszyny produkcyjnej.

Jeśli chodzi o inklinometry statyczne, czujniki od ifm są najczęściej montowane na wysięgnikach hydraulicznych, aby wyrównywać kosz roboczy celem zapewniania maksymalnego poziomu bezpieczeństwa pracy.

Jak inklinometry wpływają na procesy produkcyjne w firmach przemysłowych? Podsumowanie

Inwestycja w nowoczesne czujniki nachylenia i położenia to bardzo dobry wybór, jeśli w grę wchodzi pełna optymalizacja kosztów, redukcja usterek sprzętu oraz usprawnienie procesów produkcyjnych w firmie.

Kluczowe zalety stosowania inklinometrów dynamicznych i statycznych to:

Dodatkowo inklinometry przyczyniają się do utrzymania optymalnego poziomu bezpieczeństwa pracy.

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version