Holender nowym zawodnikiem Bogdanki LUK Lublin

448123493 952962766840314 2982774516776511139 n 2024 06 10 204655

Bennie Tuinstra został nowym zawodnikiem występującej w Pluslidze drużyny Bogdanki LUK Lublin. 23-letni siatkarz mierzy 200 cm wzrostu i występuje na pozycji przyjmującego.

Trzy ostatnie sezony spędził w Turcji, gdzie bronił barw Ziraatu Bankasi Ankara. Z tą drużyną zdobył dwa mistrzostwa kraju, brązowy medal i trzy superpuchary Turcji. Grał też w europejskich pucharach. W ostatnim sezonie klubowym razem z zespołem dotarł do półfinału Ligi Mistrzów, w którym jego drużyna została wyeliminowana przez Jastrzębski Węgiel.

W lidze tureckiej tylko w ostatnich rozgrywkach zdobył 160 punktów. Atakował z 55-procentową skutecznością i na koncie zespołu zapisał 18 asów serwisowych. Może pochwalić się perfekcyjnym przyjęciem na poziomie 31%.

Tuinstra jest etatowym reprezentantem Holandii. W ubiegłym roku był jednym z liderów drużyny, która zajęła piąte miejsce w mistrzostwach Europy. W trwającej edycji Ligi Narodów nie może pomóc swojej drużynie wskutek błędu holenderskiej federacji, która omyłkowo nie zarejestrowała jego nazwiska w systemie rozgrywek.

Holender jest trzecim nowym graczem potwierdzonym do składu Bogdanki LUK Lublin na sezon 2024/2025. Wcześniej lubelski klub informował o pozyskaniu dwóch zawodników Trefla Gdańsk: atakującego Kewina Sasaka i przyjmującego Mikołaja Sawickiego.