W Lublinie działa jedyny w Polsce Oddział Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej w wysoko profilowym szpitalu dziecięcym. Działające dotychczas w Polsce oddziały czy pododdziały ginekologii dla dzieci umiejscowione są w strukturach oddziałów szpitali dla dorosłych, które nie są optymalnym środowiskiem dla hospitalizacji pacjentek małoletnich.
Oddział i Poradnia Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oferują bogaty zakres świadczeń niezbędnych w procesie diagnostyczno-terapeutycznym schorzeń układu rozrodczego u dzieci i młodzieży w wieku od 1. dnia życia do 18. roku życia.
CZYTAJ: Zderzenie z udziałem motocyklisty. Jedna osoba w szpitalu
Przy każdej pacjentce przez całą dobę może przebywać opiekun prawny. Kadra medyczna szpitala to w pełni wykwalifikowany personel do pracy z dziećmi i młodzieżą, a aparatura medyczna w wielu przypadkach jest przystosowana do diagnostyki i leczenia dzieci.
MaK / opr. PrzeG
Fot. pexels.com

![Transport śmietany pod lupą inspektorów. Cysterna zatrzymana na S19 [ZDJĘCIA] 2 EAttachments94397224e9c8358bd8fe90792aaf64f339573a8 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/04/EAttachments94397224e9c8358bd8fe90792aaf64f339573a8_xl-350x250.jpg)








