Dobre występy lubelskich lekkoatletów w Grand Prix Sopotu

mid 24616695 2024 06 17 085037

Grupa lekkoatletów AZS-u UMCS-u Lublin wystartowała w 26. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły.

Na zdj. Bartosz Kitliński

W biegu na 800 m triumfował Bartosz Kitliński z wynikiem 1:46.90. Oszczepem najdalej rzuciła Marcelina Witek-Konofał osiągając 57 m 49 cm. Druga, ze znacznie słabszym rezultatem, była Magdalena Kata z Tomasovii. W rzucie dyskiem w gronie trzech dyskobolek dwie czołowe lokaty zajęły zawodniczki AZS-u: Daria Zabawska i Weronika Muszyńska. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn drugi był Oskar Stachnik. Drugie miejsca w biegach zajęły też Adrianna Topolnicka – na 800 m i Alicja Wrona-Kutrzepa, na dystansie o połowie krótszym. Z kolei na 200 m trzeci rezultat uzyskał Łukasz Żak. W rzucie oszczepem mężczyzn na piątej pozycji uplasował się Mateusz Kwaśniewski.