Żużel: piąte miejsce Karola Szmyda

441876253 910589984412355 8643761585266081785 n 2024 05 27 223201

Młody żużlowiec Motoru Lublin Karol Szmyd tym razem piąty w kolejnej rundzie Indywidualnego Pucharu Ekstraligi w klasie 250 cc. Zawodnicy mini żużla rywalizowali na torze przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie.

Szmyd, który wygrał trzy wcześniejsze rundy na domowym obiekcie, był najlepszy w trzech pierwszych startach, ale z czwartego został wykluczony i zgromadził 9 punktów. To nie dało awansu do czteroosobowego finału. W nim zwyciężył Maksymilian Kostera z Unii Leszno, który lubelskie zawody ukończył z kompletem 15 punktów. Oprócz Szmyda, który ostatecznie zajął 5. miejsce, na 12. pozycji został sklasyfikowany inny zawodnik Motoru – Filip Zaborek, który wywalczył 6 punktów.

Kolejna runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi w klasie 250 cc zostanie rozegrana 3 czerwca w Krośnie.