Przełamanie łęcznianek. Górniczki lepsze od Medyka

pm k leczna 110323 012 2024 05 04 152320

2023-03-11T11:45:54:26 , Fot. Piotr Michalski 2023.03.11. LECZNA . EKSTRALIGA PILKA NOZNA KOBIET . GORNIK LECZNA - AZS UNIWERSYTET JAGIELLONSKI . FOT. PIOTR MICHALSKI

Na zwycięską ścieżkę w Orlen Ekstralidze kobiet wróciły piłkarki Górnika Łęczna. Po pięciu porażkach i dwóch remisach w sobotę (04.05) podopieczne trenera Patryka Błaziaka pokonała na własnym stadionie Medyka Konin 2:0.

Zielono-czarne już do przerwy były na prowadzeniu po bramce Jagody Cyraniak w 29 minucie. Wynik na 16 minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustaliła Marcjanna Zawadzka.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Górniczki z 27 pkt plasują się na 7. miejscu i mają jedynie matematyczne szanse, by wywalczyć medali mistrzostw Polski.

W następnym spotkaniu łęcznianki w kolejną sobotę, 11 maja zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Tczew.