Polskie piłkarki na podium mistrzostw Europy

pilka 2024 05 18 175935

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet do lat 17 zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W meczu o 3. miejsce turnieju rozgrywanego w Szwecji Polki zremisowały z Francją 2:2 i okazały się lepsze w rzutach karnych 4:2.

Polki objęły prowadzenie w 10. minucie po strzale Oliwii Związek. Francuzki wyrównały w minutę później, bramkę zdobyła Justine Rouquet, która drugi raz na listę strzelczyń wpisała się w 40. minucie. Biało-Czerwone wyrównały na 2:2 w 80. minucie po pięknym strzale z blisko 30 metrów Oliwii Łapińskiej. W rzutach karnych trafiły Łapińska, Zuzanna Witek i Iga Witkowska, pomyliła się Kinga Wyrwas, a zwycięstwo przypieczętowała Magda Piekarska.

W składzie polskiej drużyny były dwie piłkarki Górnika Łęczna. Julia Ostrowska z Francją rozegrała całe spotkanie, a Lena Marczak tym razem siedziała na ławce rezerwowych.

Biało-Czerwone dzięki zajęciu trzeciej lokaty wywalczyły także awans na mistrzostwa świata do lat 17.