MKS bliżej srebra. Pewne zwycięstwo lublinianek

bq8v5653 2024 05 01 165403

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin bliżej srebrnego medalu mistrzostw Polski. Zajmujące drugie miejsce w tabeli ekstraklasy lublinianki pokonały na wyjeździe Młyny Stoisław Koszalin 27:21.

Lublinianki powiększyły do pięciu punktów przewagę nad KPR-em Gminy Kobierzyce, z którym rywalizują o wicemistrzostwo Polski. Jednak konkurentki mają do rozegrania o jedno spotkanie więcej.

Mecz w Koszalinie od początku przebiegał po dyktando MKS-u, który do przerwy prowadził 16:11, a w drugiej połowie już kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.

Lubelska szkoleniowiec Edyta Majdzińska tak podsumowała spotkanie: – Mieliśmy kontrolę od początku do końca meczu. Chociaż znów pojawiały się pewne sinusoidy i znowu momenty, w których nie powinniśmy tak grać w piłkę ręczną. Ale jest już końcówka sezonu i nie mam zamiaru się denerwować. Jak dziewczyny tego nie widzą i po roku pracy nadal popełniają takie proste błędy, to naprawdę każdy powinien się nad sobą zastanowić. Wierzę bardzo, że to zwycięstwo przybliży nas do wygrania srebrnego medalu.

Najwięcej bramek dla MKS-u zdobyły: Magda Balsam 8 i Daria Szynkaruk 4.

Magda Balsam była oczywiście zadowolona z takiego rozstrzygnięcia:

Już w piątek (03.05) lublinianki ponownie zmierzą się z Młynami Stoisław, tym razem w finałowym turnieju Pucharu Polski, który będzie rozgrywany w Kaliszu.