Siatkarze Bogdanki LUK Lublin w rewanżowym meczu o 5. miejsce PlusLigi w poniedziałek (22.04) na wyjeździe zmierzą się z Treflem Gdańsk. Czwartkowy (18.04) mecz w hali Globus zakończył się nadspodziewanie łatwą wygraną gospodarzy 3:0.
Wyżej zawieszonej poprzeczki w Gdańsku spodziewa się kapitan lubelskiego zespołu Marcin Komenda: – Rywale będą chcieli pokazać się przed swoją publicznością z dobrej strony i zakończyć sezon pozytywnym akcentem. Będziemy więc musieli być bardzo mocno skoncentrowani i mieć w głowie to, że Gdańsk będzie na nas napierał. Jeśli udałoby nam się wywalczyć to 5. miejsce, myślę, że byłoby to coś wspaniałego, bo gwarantuje to europejskie puchary. Mam nadzieję, że to się ziści i w Gdańsku przyklepiemy 5. miejsce.
O konieczności zachowania maksymalnej koncentracji mówi jednak środkowy lubelskiego zespołu Jan Nowakowski.
Do zajęcia 5. lokaty lubelski zespół potrzebuje tylko dwóch wygranych setów. Jeśli jednak Trefl wygra w stosunku 3:0 lub 3:1, o losach dwumeczu zadecyduje dodatkowy, tak zwany złoty set.
Początek poniedziałkowej rywalizacji o godzinie 20:30.
JK
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Marcin Komenda
Jan Nowakowski



![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)
![Aleja Sław w Zamościu ma nowego bohatera [ZDJĘCIA] 5 EAttachments96042552586bc0335d60de70616714b3e40f71a xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96042552586bc0335d60de70616714b3e40f71a_xl-1-350x250.jpg)





