Dwaj konkurenci w wyścigu o fotel burmistrza Lubartowa poparli urzędującego burmistrza w walce o reelekcję w drugiej turze wyborów samorządowych. „Lubartowska Koalicja Samorządowa” i jej kandydat Sławomir Czerniak oraz „Wspólnota Lubartowska” z Radosławem Szumcem oficjalnie udzielili poparcia Krzysztofowi Paśnikowi: – Decyzja zapadła jednogłośnie. Jestem przekonany, że w tym gronie jest zdecydowanym faworytem – mówili.
– Chcemy razem pracować dla dobra naszych mieszkańców – podkreśla starający się o reelekcję Krzysztof Paśnik: – Chcemy pokazać mieszkańcom, że wspólnie trzy komitety wyborcze możemy stworzyć dla Lubartowa stabilną koalicję, uspokoić sytuację w radzie miasta dzięki współpracy i realizacji wspólnego programu wyborczego.
Trzy popierające Krzysztof Paśnika komitety będą mieć w nowej 21-osobowej radzie miasta łącznie 13 radnych. Sam kandydat uzyskał w pierwszej turze najlepszy wynik.
JPi/ opr. DySzcz
Fot. Jerzy Piekarczyk
Pliki dźwiękowe
Dwa komitety z poparciem dla kandydata na burmistrza Lubartowa
Krzysztof Paśnik







![Rodzinnie i charytatywnie. Klasztorne ogrody otworzyły się dla mieszkańców [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95910754bca7963fa825ae166c2b88a7219b432 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95910754bca7963fa825ae166c2b88a7219b432_xl-350x250.jpg)


![Półfinał konkursu „Kobieta przedsiębiorcza”. Smaki regionu w roli głównej [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0_xl-350x250.jpg)


