Nowatorska metoda nauczania informatyki. Pilotażowy program w Lublinie [ZDJĘCIA]

kra 6663 2024 03 13 164757

W 28 lubelskich szkołach rozpoczyna się pilotażowy program nowatorskiej metody nauczania informatyki „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”. Weźmie w nim udział ponad 4 tysiące uczniów.

– Chodzi o podstawy działania sztucznej inteligencji, czy programowania, a w szkołach mamy bardzo zdolną młodzież. To narzędzie nie tylko uczy, ale pozwoli nam tę najzdolniejszą młodzież wyłowić – mówi profesor na Akademii Leona Koźmińskiego, Bogdan Księżopolski. – Powinniśmy starać się technologicznie odciążyć nauczycieli od tych rzeczy, których nie muszą wykonywać, jak np. sprawdzanie. Możemy zrobić systemy, tak jak w tym przypadku, moduł automatycznego sprawdzania, który daje im takie coś. Nauczyciel może wtedy skoncentrować się na samym najistotniejszym elemencie, czyli na uczniu. Dzięki temu, że cały proces edukacyjny jest przy pomocy platformy, nauczyciel widzi wiele rzeczy. Może zobaczyć najzdolniejszych uczniów. Jest to własna technologia, która została przygotowana w Polsce. Nauczanie w oparciu o grywalizację.

CZYTAJ: Porządki na ulicach i terenach zielonych. Lublin szykuje się do wiosny

Projekt zakłada wykorzystanie na zajęciach dopasowanego do podstawy programowej programu. Uczniowie będą się w nim poruszać przez dwa semestry.

Zadaniem projektu jest przygotowanie uczniów do kariery w sektorze teleinformatycznym.

RyK / opr. WM

Fot. Krzysztof Radzki

Exit mobile version