Sukces zamojskich piłkarzy ręcznych

424606538 1018757513018794 1164007497279754281 n 2024 02 14 070852

Z roli faworyta wywiązali się szczypiorniści Padwy Zamość, którzy w zaległym meczu 16. kolejki Ligi Centralnej wygrali na wyjeździe z SMS-em ZPRP Kielce 35:29.

Co ciekawe, zespół trenera Zbigniewa Markuszewskiego do przerwy przegrywał 14:17. Jeszcze w 54. minucie rywalizacji był remis po 28. Końcówka należała jednak do gości, którzy wygrywając w Kielcach umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Najwięcej bramek dla Padwy zdobyli: Karol Małecki 5 oraz Kacper Adamczuk oraz Hubert Obydź po 4.

W kolejnym meczu ligowym zamościanie w sobotę (17.02) na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Handball Team Sosnowiec. Również w sobotę drugi przedstawiciel regionu – AZS AWF Biała Podlaska w Szczecinie zagra z miejscową Pogonią.