Lekkoatleci z AZS-u UMCS z medalami w Toruniu

425308230 783986777103081 505589601079632789 n 2024 02 19 105640

Pięć medali – 1 srebrny i 4 brązowe – zdobyli lekkoatleci z województwa lubelskiego w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Wszystkie w drugim dniu zawodów.

Srebro wywalczył Andrzej Kuch z AZS-u UMCS-u Lublin w skoku w dal z wynikiem 7 m 62 cm. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajął Piotr Tarkowski z AZS-u AWF-u Biała Podlaska, który skoczył 7 m 57 cm.

Ponadto brązowe medale zdobyli: Bartosz Kitliński z AZS-u UMCS-u w biegu na 800 m z rekordem życiowym 1:48.02, jego klubowy kolega Patryk Grzegorzewicz w biegu na 400 m z czasem 47,50 sek. oraz Jakub Hołub z AZS-u AWP w Lublinie w skoku wzwyż z wynikiem 2 m 10 cm.

Blisko medalu była Izabela Jastrząb z Agrosu Zamość, która w biegu na 200 m zajęła czwarte miejsce.