Podsumowanie roku i zapowiedzi: Non Stop Comics

01 2024 01 08 105256

Rok 2023 już za nami – kontynuujemy prezentację podsumowań i zapowiedzi na kolejnych 12 miesięcy. Tym razem o działalności wydawnictwa Non Stop Comics opowiada prezes wydawnictwa, Sonia Draga.

– Rok był pracowity – mówi Sonia Draga. – Musieliśmy zrealizować mnóstwo zobowiązań z lat poprzednich – kontynuowaliśmy wiele serii rozpoczętych czasem kilka lat temu. Wbrew pozorom, nie jest to łatwe przedsięwzięcie: z czasem sprzedaż kolejnych tomów w serii spada, ale wychodzimy z założenia, by nie zawodzić czytelników i nie przerywać cyklów. Naszym ambitnym planem jest doprowadzać serie do końca, nawet jeśli rentowność poszczególnych tomów wyraźnie spada. Chcemy, by było to credo Non Stop Comics. W tym roku kontynuowaliśmy zatem następujące cykle: Deadly Class, Die, Lastman, Departament prawdy, Raz i na zawsze, RIP, Monstressa, Sweet Paprika, W głowie Sherlocka Holmesa, Diuna, Coś zabija dzieciaki, Rat Queens, Szumowina, Giant Days i Znajdujemy ich, gdy są już martwi. Rozpoczęliśmy nowe: Dom Slaughterów, Pewnego razu we Francji i Ladies with Guns,  więc zostało już mało miejsca na tzw. one-shoty: Plot Holes i Fukushima.

– W przyszłym domkniemy kilka serii – mówi Sonia Draga. – Wydamy między innymi brakujący tom Jazz Maynard, zamkniemy Pewnego razu we Francji i Lastmana. Realizując nasze credo, opublikujemy kolejne tomy pozostałych cykli, rozpoczniemy też nowe, jak The Night Eaters twórczyni Monstressy, Marjorie Liu. Chcemy zaprezentować naszym fanom więcej tytułów poza seriami, oczekujemy nowych komiksów znanych i lubianych twórców, jak Timothe Le Boucher. Na świecie ukazuje się tak wiele ciekawych tytułów, że praca przy wybieraniu tych interesujących dla polskiego czytelnika to sama przyjemność. Zamierzamy skoncentrować się na tych ważniejszych, wyjątkowych, poszukiwać tych „perełek” wydawniczych, zarówno pod względem treści, jak i ilustracji. Życzę wszystkim wielu pozytywnych emocji z lektury, oby rok 2024 był łaskawy dla komiksów i powieści graficznej!

W styczniu fani serii Roberta Kirkmana i Lorenzo De Felici doczekają się jej czwartego tomu Oblivion Song (a wydawca zapowiada, że do końca roku 2024 chciałby opublikować całość). Ponadto w sprzedaży pojawi się Falconspeare Mike’a Mignoli i Warwicka Johnson-Cadwella oraz trzeci i ostatni tom serii Pewnego razu we Francji (Fabien Nury, Sylvain Vallee)

Na luty edytor zaplanował czwarty (i póki co ostatni) tom serii Departament Prawdy Jamesa Tyniona IV i Martina Simmondsa. Powróci także Torpedo (Enrique Sanchez Abuli i Eduardo Risso) w swojej najnowszej kryminalnej przygodzie.

Marzec w ofercie Non Stop Comics to szósty tom serii Coś zabija dzieciaki (James Tynion IV, Wether Dell’Edera, Miquel Muerto) oraz trzynasta odsłona Giant Days (John Allison, Max Sarin). Kwiecień to także czas kontynuacji popularnych seriali: na księgarskich półkach pojawi się trzeci tom Domu Slaughterów (James Tynion IV, Tate Brombal, Wether Dell’Edera, Antonio Fuso, Miquel Muerto). Będzie też premiera – pierwsza odsłona nowej serii Sany Takedy i Marjorie Liu – The Night Eaters. W maju kolejna odsłona świata Diuny: Ród Harkonnenów, tom 1 (Brian Herbert, Kevin J. Anderson, Michael Shelfer i Patricio Delpeche).

DySzcz

Fot. Non Stop Comics/ FB

Exit mobile version