Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – podała we wtorek (02.01) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jednocześnie ostrzegła kierowców przed mżawką, przelotnym deszczem i deszcz ze śniegiem, które mogą utrudnić jazdę na terenie całego kraju z wyjątkiem województwa opolskiego.
Jak poinformowała GDDKiA we wtorkowym komunikacie, “wszystkie drogi krajowe są przejezdne”. – Na sieci dróg pracuje 287 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania – przekazała.
Dyrekcja wskazała, że lokalna śliskość lub błoto pośniegowe występuje na terenie województw: lubuskiego (na dk 12 odc. Żagań–Przemków i dk 27 odc. Żary–granica państwa) warmińsko-mazurskiego (na dk 16 odc. Augustów-granica państwa, dk 8 odc. Augustów–granica państwa, dk 65 odc. Ełk–granica państwa i na dk 63 odc. Pisz–granica woj. podlaskiego) oraz podlaskiego (na dk 63 odc. Pisz–Mały Połock i dk 64 odc. Łomża–Jeżewo Stare).
CZYTAJ:
GDDKiA podała, że śnieg występuje na terenie województwa: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko–mazurskiego i mazowieckiego.
Z kolei mżawka, przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem występuje na terenie całego kraju z wyjątkiem województwa opolskiego.
GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.
Opady deszczu, na północnym wschodzie i w górach deszczu ze śniegiem i śniegu; gdzieniegdzie na północnym wschodzie możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Miejscami drogi i chodniki śliskie.
Na krańcach południowo-zachodnich prognozowana suma opadów do 15 mm. W Sudetach Zachodnich przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura maksymalna od – 3°C na północnym wschodzie, około 4°C w centrum i w rejonach podgórskich, do 7°C na południu.
Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków południowych. Porywy wiatru na Pogórzu Karpackim i Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h, wysoko w Sudetach porywy do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h; w górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.
PAP / RL / opr. AKos
Fot. archiwum RL