Miasto movie
Nowy rok – to tradycyjnie nowy temat przewodni w filmowym cyklu Warsztatów Kultury – Miasto movie.
Tym razem będzie on związany z pojęciem czasu – zarówno w ujęciu dosłownym (czyli godziny, pory roku, dekady, stulecia itd.), ale także bardziej abstrakcyjnym, mowa tu np. choćby o podróżach w czasie.
Wszak koncepcją czasu, zajmowali się w kinie najwybitniejsi twórcy – podkreśla koordynator cyklu – Rafał Chwała.
Pierwsza w tym roku projekcja w ramach filmowego cyklu Miasto movie w WK, w środę o godzinie 19.00.
Muzeum Wsi Lubelskiej bezpłatnie
Z kolei jutrzejszy wtorek – 2 dzień stycznia – będzie dniem bezpłatnego wstępu do Muzeum Wsi Lubelskiej.
W tym urokliwym o każdej porze roku miejscu – tak bardzo lubianym przez turystów, ale także mieszkańców Lublina – państwa szczególnej uwadze polecamy ekspozycje prezentowana w Ratuszu z Głuska. Zobaczyć można kilkadziesiąt wyjątkowych przedmiotów, które na co dzień skrywają muzealne magazyny. Najstarsze obiekty zostały wykonane pod koniec XIX wieku – mówi Sylwia Dmowska.
Wystawa „Naturą utkane – o wykorzystaniu włókien roślinnych i zwierzęcych w sztuce ludowej”, będzie prezentowana do 11 lutego. Dzień bezpłatnego wstępu do Muzeum Wsi Lubelskiej – jutro.
Wystawa w Archiwum Państwowym
Z kolei Archiwum Państwowe w Lublinie przygotowało plenerową wystawę zatytułowaną “Darczyńcy i ich dary w zasobie Archiwum Państwowego w Lublinie”.
Ekspozycja to przekazane przez osoby prywatne – bezcenne dla naszych zasobów materiały – mówi zastępca Dyrektora APL – Agnieszka Konstankiewicz.
Ekspozycja będzie prezentowana do czerwca.
Wystawa szopek bożonarodzeniowych
W krużgankach klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie, wystawa szopek bożonarodzeniowych autorstwa Grażyny Laskowskiej-Cielniak. Autorka to absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie oraz grupy Akwarela TPSP Lublin. Jak mówi, szopki zajmują szczególne miejsce w twórczości artystki. Towarzyszą im wielka pasja i radość tworzenia.
Ekspozycja będzie prezentowana do 3 stycznia.
Fot. archiwum