Puławianie wyraźnie lepsi w azotowych derbach

pm azoty 230923 018 2023 12 03 183334

Piłkarze ręczni Azotów Puławy pokonali na wyjeździe Grupę Azoty Unia Tarnów 37:21 w pierwszym meczu rewanżowej rundy sezonu zasadniczego Orlen Superligi. Do przerwy puławianie prowadzili 16:11, a w drugiej połowie ich dominacja nie podlegała już dyskusji.

Najwięcej bramek dla Azotów zdobyli: Piotr Jarosiewicz 8, Dawid Fedeńczak 7 i Kacper Adamski 5.

Z kolei puławski bramkarz Zurab Tsintsadze odbił 15 rzutów rywali, co przełożyło się na 48% skutecznych interwencji.

Zadowolony z postawy drużyny był drugi trener puławian Patryk Kuchczyński: – Bardzo cieszymy się, że wywozimy z Tarnowa komplet punktów. Obawialiśmy się trochę tego spotkania. Wielkie brawa dla naszego zespołu, że przez 60 minut była walka i koncentracja do samego końca.

W kolejnym spotkaniu za tydzień Azoty Puławy podejmą Piotrkowianina..