Prezes lubelskiej grupy kolarskiej: To był dla nas bardzo udany rok

74cfe086 7c40 403f 836d c2ea2da7c3a5 2023 12 30 163439

Kolarska grupa Lubelskie. Perła Polski ma za sobą pierwszy rok działalności. Projekt, który skupia przede wszystkim orlików, czyli kolarzy do 23. roku życia, doczekał się w ostatnim czasie sporo sukcesów.

Te wymienia prezes grupy Andrzej Boras: – To był dla nas bardzo udany rok. Zdobyliśmy dwa tytuły mistrza Polski: na szosie: Mikołaja Szulika i Pawła Szóstki. Do tego nasi zawodnicy pokazywali się z elitą w fajnych wyścigach UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej). To młodzi zawodnicy, ale mieliśmy kilka miejsc w pierwszej dziesiątce na etapach. Świetny wynik zanotował Paweł Szóstka w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, gdzie w „generalce” zajął szóste miejsce. Jestem bardzo zadowolony.

W tym roku grupa do swego składu pozyskała między innymi znanego kolarza torowego Mateusza Rudyka. 28-latek w 2019 roku został brązowym medalistą mistrzostw świata w sprincie i przez lata w tej samej konkurencji zdobywał medale mistrzostw Europy. Wielokrotnie wygrywał również Puchar Świata.

– To gwiazda formatu światowego, olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy. Na 99,9% jedzie na olimpiadę do Paryża. Liczymy, że zdobędzie tam medal dla Lublina i Lubelszczyzny – stwierdza Andrzej Boras.

Oprócz Mateusza Rudyka w kadrze Lubelskie Perła. Polski znaleźli się m.in Mikołaj Szulik oraz Julian Kot, czyli aktualny mistrz i wicemistrz Polski orlików czy Paweł Szóstka, który niedawno triumfował w górskich mistrzostwach Polski.

Oficjalna prezentacja zespołu zaplanowana jest na 20 stycznia.