Spacer śladami fotografii Edwarda Hartwiga odbył się w Lublinie. Spotkanie miało na celu przybliżyć sylwetkę i twórczość wybitnego artysty. W tym roku wydarzenie połączono ze zwiedzaniem wystawy „Kolor, czy…?”, na której prezentowane są nieeksponowane do tej pory prace Hartwiga.
– Jego fotografie są bardzo cenne dla miasta – zaznacza Joanna Zętar z Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. – Dzięki tym zdjęciom wykonywanym w bardzo różnym okresie, począwszy od dwudziestolecia międzywojennego do lat 80. XX wieku, możemy zaobserwować przekształcenia w krajobrazie miasta, szczególnie centrum, ale nie tylko, jakie w tym czasie zaszły.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Wernisaż wystawy fotografii Edwarda Hartwiga ” Kolor czy…”
– To dla mnie okazja, by dowiedzieć się więcej o tym artyście – mówi jeden z uczestników spotkania. – Lubię takie spotkania. Od lat zajmuję się fotografią, więc temat jest mi z jednej strony bliski, a z drugiej strony ciągle ciekawy i budzący emocje.
Organizatorem wydarzenia jest Teatr NN. Wystawę „Kolor, czy…?” można oglądać do 30 listopada 2023 roku w Galerii Teatru NN, przy ul. Grodzkiej 34. Zwiedzanie ekspozycji jest możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.
ZuS / opr. WM
Fot. Brama Grodzka (Grodzka Gate); Piotr Michalski
Pliki dźwiękowe
Joanna Zętar
Uczestnik





![Ośrodek w Załuczu otrzymał specjalny samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami [WIDEO] 3 EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718_xl-350x250.jpg)








