Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta zostały rozdane w Lublinie. Konkurs to wyróżnienie przedsiębiorców, instytutów naukowo-badawczych, innowatorów i wynalazców, którzy stosują najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia biznesu i wnoszą znaczący wkład w rozwój lubelskiej gospodarki, budując pozytywny wizerunek miasta w Polsce i na świecie.
CZYTAJ: Troje z Radia Lublin w finale prestiżowego konkursu
– Kiedy studiowałem, nie było w Lublinie firm tworzących gry komputerowe. Ta nagroda pokazuje, że ciężka praca ma sens – mówi prezes zarządu Piramid Games, Jacek Wyszyński, laureata nagrody głównej w kategorii “Przemysły kreatywne”. – Sam jestem z Lublina i kocham to miasto. Zawsze chciałem, żeby rozwijały się tutaj tego typu inicjatywy. Nie było łatwo. Przez lata musiałem inwestować bardzo dużo swojego czasu i środków w to, żeby tę firmę zbudować. A teraz młodzi ludzie już mają możliwość, żeby rozpocząć pracę w branży gier w naszym mieście.
– Ta gala to okazja do podziękowania za rozwój Lublina dla branży biznesu – mówi prezydent miasta, Krzysztof Żuk. – Na przestrzeni, zwłaszcza tej ostatniej dekady mamy bardzo dynamiczny gospodarczy rozwój miasta, który zawdzięczamy z jednej strony ogromnym inwestycjom, a z drugiej przyciąganiu nowych firm do Lublina, jak i również świetnej współpracy między uczelniami a biznesem.
Uroczysta gala odbyła się w Targach Lublin.
RyK / opr. LisA
Fot. Piotr Michalski
Laureaci Nagrody w kategorii Przemysły kreatywne:
Nagroda Główna – Pyramid Games – studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych, założone w 2012 roku.
Wyróżnienie – MOCNO Studio – podstawą jego działania są kompleksowe realizacje z zakresu identyfikacji wizualnej.
Laureaci Nagrody w kategorii Młode Firmy:
Wyróżnienie – Dogtronic – spółka z sektora IT, która skupia się na tworzeniu oprogramowania (software house).
Wyróżnienie – Techni Schools – firma z sektora edukacji.
Laureaci Nagrody w kategorii Innowacyjność:
Nagroda główna – spółka inżynierów SIM – firma z sektora IT.
Wyróżnienie – spółka Arcus otrzymała wyróżnienie za wdrożenie autorskiego, innowacyjnego projektu One4all eduHR pozwalającego zarządzać procesami kadrowo-płacowymi na wyższych uczelniach.
Laureaci Nagrody w kategorii Obecność na rynku globalnym:
Nagroda główna – POL-INOWEX – spółka specjalizująca się w bardzo zaawansowanych projektach demontażowych i relokacyjnych na całym świecie.
Wyróżnienie – kapituła konkursowa wyróżniła firmę MarkARTUR za intensywną promocję lubelskiej firmy na międzynarodowych rynkach oraz korzystanie z lubelskich specjalistów podczas przygotowywania i designu projektów firmy.
Wyróżnienie – Zakład Produkcyjny Bempresa, specjalizujący się w produkcji proszków mlecznych.
Laureaci Nagrody w kategorii Firmy Duże – lokomotywy gospodarcze miasta:
Nagroda główna – spółka Stokrotka została doceniona za wpływ na lubelski rynek pracy, postrzeganie miasta Lublin na rynku krajowym i międzynarodowym oraz rozpoznawalność marki.
Wyróżnienie – Voice Contact Center – firma w branży nowoczesnych usług dla biznesu, specjalizująca się w wielokanałowej obsłudze klienta.
Laureaci Nagrody w kategorii Nagroda specjalna:
Asseco Business Solutions S.A. oddział Lublin – firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania dla przedsiębiorców.
Intrograf-Lublin S.A. jest specjalistyczną drukarnią opakowań, która od 1948 roku ma swoją siedzibę w Lublinie.
Laureaci Nagrody na najlepszą pracę dyplomową – edycja XIII:
Dodatkowo, podczas Gali Przedsiębiorczości wręczono nagrody w Konkursie na najlepszą pracę dyplomową, której temat dotyczy szeroko pojętego rozwoju Lublina lub Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.
Pierwszym wyróżnieniem została nagrodzona Marta Piesta za pracę pt. „Koncepcja zagospodarowania suchych dolin w północno-zachodniej części Lublina na cele rekreacji dziecięcej”.
Drugie wyróżnienie otrzymały dwie osoby. Komisja doceniła pracę pt. „Czy panele obywatelskie są skuteczne? Porównanie doświadczeń Gdańska i Lublina” Filipa Górskiego. Drugie wyróżnienie otrzymała także Anna Maria Łukasik za pracę „Rewitalizacja urbanistyczna ulicy Zamojskiej w Lublinie”.
Trzecie wyróżnienie otrzymał Jakub Lech za pracę „Perspektywa rozwoju aglomeracji lubelskiej w oparciu o system transportu kolejowego”.
Wyróżnienie w formie trzymiesięcznej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin przyznano Yelyzavecie Andriushkovej za pracę pt.: „Uwarunkowania aktywności zawodowej uchodźczyń z Ukrainy na Lubelszczyźnie”.