XXIV Targi Wydawców Katolickich w Lublinie
W Lublinie rozpoczynają się XXIV Targi Wydawców Katolickich.
Prezentowane będą publikacje o tematyce religijnej, ale również książki historyczne, biograficzne, wspomnienia, poradniki, a także literatura dla dzieci i młodzieży. To oferta zarówno dużych wydawnictw, jaki i tych mniejszych – diecezjalnych czy uniwersyteckich z całej Polski.
XXIV Targi Wydawców Katolickich w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego potrwają do soboty.
Wstęp wolny. Patronem medialnym wydarzenia jest – między innymi – Radio Polskie Lublin.
Jubileusz na KUL-u
Jubileusz 15-lecia istnienia obchodzi Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL.
W ramach obchodów odbędzie się konferencja dotycząca „Wpływu sztucznej inteligencji na media”. W debacie weźmie udział, między innymi, redaktor naczelna Polskiego Radia Lublin Małgorzata Piasecka. W trakcie wydarzenia odbędzie się także gala wręczenia Akademickiego Lauru Dziennikarstwa – AKLAUD. Do nagrody nominowana jest red. Małgorzata Żurakowska – kierownik Redakcji Publicystyki Kulturalnej naszej rozgłośni.
AKLAUD to ustanowiona w 2014 roku przez lubelskie uniwersytety nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w mediach z aktywnością akademicką.
Gala wręczenia lauru o godz. 11.00.
Festiwal teatrów amatorskich w CSK
W Centrum Spotkania Kultur w Lubinie rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Teatrów dla Amatorskich Grup Teatralnych NOWE PRZESTRZENIE.
Tegoroczna edycja dedykowana jest grupom, które bazują na dramaturgii współczesnej lub scenariuszach autorskich z jednej strony, z drugiej, na klasycznych sztukach teatralnych w tradycyjnej realizacji.
„Naszą ideą jest zestawienie tych dwóch nurtów celem porównania metod pracy, podejścia i sposobu realizacji. Festiwal ma na celu prezentację ciekawych spektakli oraz dyskusję porównawczą podczas panelu.
Festiwal kierujemy do wszystkich fanów teatru, nie tylko tych, którzy sami realizują działania amatorskie, ale także teoretyków i fascynatów i osoby lubiące teatr tak po prostu” – mówią organizatorzy wydarzenia.
Dziś o godz. 19.00. Damy i Huzary i Amatorski Teatr Towarzyski (Lublin).
Wydarzenie potrwa do 26 listopada. Pełny program dostępny na stronie wydarzenia.
Wernisaż w Muzeum Wsi Lubelskiej
W Muzeum Wsi Lubelskiej wernisaż wystawy „Naturą utkane – o wykorzystaniu włókien roślinnych i zwierzęcych w sztuce ludowej”.
„Wełna, len i konopie to powszechne dawniej włókna naturalnego pochodzenia, których wytwarzanie, obróbkę oraz wykorzystanie ludność wiejska opanowała niemalże do perfekcji. Dzięki ciężkiej pracy, wiedzy przekazywanej przez pokolenia, ale i przez chęć posiadania pięknych przedmiotów powstało wszystko to, co pokazuje wystawa” – mówią organizatorzy ekspozycji.
Zobaczyć można kilkadziesiąt wyjątkowych przedmiotów, które na co dzień skrywają muzealne magazyny. Najstarsze obiekty zostały wykonane pod koniec XIX wieku.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 14.00. Wystawa będzie prezentowana do 11 lutego.
Wystawa w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał
Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaprasza do obejrzenia nowej wystawy czasowej „Bagnety Polski i Świata”.
O tym co zobaczymy na prezentowanej ekspozycji mówią Maciej Zwolan i Andrzej Maziasz. [SŁUCHAJ PONIŻEJ]
Ekspozycja „Bagnety Polski i Świata” będzie prezentowana do końca stycznia.
Spotkanie autorskie w Domu Kultury LSM
W Domu Kultury LSM spotkanie autorskie i promocja tomiku wierszy Zygmunta Marka Miszczaka pt. „Ziarno. Rzecz o Niezłomnych”.
Lubelski poeta, autor siedmiu tomików poetyckich – jak mówi – poświęconych w znacznej mierze tematyce patriotycznej, adresowanych przede wszystkim do młodego odbiorcy.
Spotkanie poprowadzi reprezentująca Fundację STUDEO Kamila Szysiak – początek o godz. 12.00.
Fot. Targi Wydawców Katolickich FB