Dziewięciu kierowców na „podwójnym gazie” złapali policjanci podczas ponad 3200 kontroli drogowych w Lublinie.
Funkcjonariusze przeprowadzali kontrole trzeźwości głównie w godzinach porannych na drogach wjazdowych do miasta. Priorytetem było wyłapywanie kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
W trakcie jednego dnia policjanci przebadali 3 222 kierowców. Dziewięciu było nietrzeźwych.
CZYTAJ: Nocny pościg przez dwa województwa. Pirat drogowy nie zatrzymał się do kontroli
Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych, głównie za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.
EwKa / opr. PrzeG
Fot. KWP Lublin

![Nowy sprzęt już pomaga ratować życie pacjentów. Wszystko dzięki środkom z KPO [ZDJĘCIA] 2 EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97_xl-350x250.jpg)








