Pierwsza porażka Górnika Łęczna

pm leczna 221023 017 2023 10 28 220354

Trzynasta kolejka Fortuna 1 Ligi okazała się pechowa dla piłkarzy Górnika Łęczna. Niepokonani przez dwanaście dotychczasowych spotkań podopieczni trenera Ireneusza Mamrota przegrali wyjazdowe spotkanie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 0:3.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie najpierw strzelecki worek w 48. minucie otworzył Kacper Karasek, a następnie Macieja Gostomskiego pokonali Maciej Ambrosiewicz w 75. i Wiktor Biedrzycki z rzutu karnego w 79. minucie.

Z dorobkiem 22 punktów Górnik zajmuje 4. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu 4 listopada – także na wyjeździe – zmierzy się z Odrą Opole.

W niedzielę (29.10) natomiast będący liderem rozgrywek opolski zespół będzie rywalem Motoru Lublin. Niedzielne spotkanie na Arenie Lublin zaplanowano na godzinę 12:40.