Start pewnie wygrał z Treflem

6k3d0238 2023 09 29 230733

Pewna wygrana koszykarzy Polskiego Cukru Start Lublin w drugim meczu nowego sezonu Ekstraklasy. Podopieczni Artura Gronka pokonali w Sopocie miejscowy Trefl 82:73.

Start prowadził już po pierwszej kwarcie 20:16, lecz zwycięstwo gospodarzy 21:16 w drugiej odsłonie sprawiło, że oba zespoły na przerwę udały się przy jednopunktowym prowadzeniu Trefla. W dwóch kolejnych kwartach górą byli już jednak lublinianie, którzy triumfowali odpowiednio – 24:18 i 22:18.

Lubelski szkoleniowiec przyznał, że kluczem do wygranej była obrona.

– Udało nam się zatrzymać Trefl Sopot na 36 punktach w drugiej połowie. Mieliśmy dużo kontr i z tego wynika duży procent rzutów za dwa punkty. Statystyka też pokazuje, że 23 punkty z szybkiego ataku. W ataku pozycyjnym przez twardą grę Trefla ciężko jest cokolwiek ustawić.

Z 17 punktami najskuteczniejszym zawodnikiem w naszym zespole został Jabril Durham.

W następnej kolejce Start 8 października podejmie Sewertronics Sokół Łańcut. Z kolei już w najbliższą środę (04.10) “czerwono-czarni” zmierzą się we własnej hali z Uniclub Casino Juventus na inaugurację nowego sezonu Ligi Północnoeuropejskiej.