Lubelski MKS wygrał w Gnieżnie

bq8v9859 2023 09 30 201559

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniosły piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin. Liderki Orlen Superligi pokonały na wyjeździe Urbis Gniezno 30:25.

Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się prowadzeniem lubelskiego zespołu 12:11. Na początku drugiej części przyjezdne zaczęły powiększać przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 25:17. Od tego momentu lublinianki pozwoliły rywalkom na znacznie więcej i różnica stopniała do czterech goli.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak pewnym zwycięstwem podopiecznych trener Edyty Majdzińskiej. Najwięcej bramek zdobyły: Magda Balsam i Stela Posavec po 5 oraz Magda Więckowska i Oktawia Płomińska po 4.

Trener MKS-u Edyta Majdzińska tak podsumowała spotkanie: – W pierwszej połowie było dużo nerwów. Szczególnie w ataku pozycyjnym zostało rzuconych za mało bramek. Zaś w drugiej połowie było zdecydowanie lepiej w ataku, gorzej w obronie. Było trochę za dużo błędów technicznych i nerwów.

W kolejnym meczu już w środę (04.10) MKS FunFloor Lublin zmierzy się – także na wyjeździe – ze Startem Elbląg.