Uniwersjada w Chinach: zmienne szczęście reprezentantów regionu

kra 5336 2023 08 03 200716

Pięcioro reprezentantów AZS-u UMCS-u Lublin zaprezentowało się w kolejnym dniu 31. letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu.

Zmienne szczęście towarzyszyło pływakom. Adela Piskorska zwyciężyła w swoim półfinale na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i z najlepszym czasem awansowała do finału. W decydującej rozgrywce na 50m grzbietem zabraknie Kacpra Stokowskiego, który w swoim wyścigu półfinałowym zajął trzecie miejsce.

Na bieżni lekkoatletycznej zaprezentowali się Łukasz Żak i Krzysztof Hołub. Pierwszy awansował do półfinału na 200m, a drugi do finału na 400m przez płotki.

Będąca studentką UMCS-u Emilia Kośla wraz z reprezentacją koszykarek wygrała z Czeszkami i w sobotę powalczy o 5. miejsce w turnieju.

W rywalizacji koszykarzy nasza reprezentacja, w której grają Bartłomiej Pelczar i Michał Krasuski z Polskiego Cukru Startu Lublin pokonała Tajwan i w niedzielę zakończy zmagania meczem o 11. miejsce. Przeciwko Tajwanowi Pelczar rzucił 11 punktów, a Krasuski 2.

Już jutro o 9.00 naszego czasu w ćwierćfinale turnieju siatkarzy Polacy zagrają z Ukrainą. W drużynie biało-czerwonych są Maciej Krysiak z LUK-u Lublin i Mariusz Magnuszewski z ChKS-u Arki Chełm.