Grupa Azoty Puławy dla niepełnosprawnych dzieci. Powstał ogród sensoryczny

284381955 1181213932453682 7520734919261438832 n 2023 08 10 192931

Pracownicy Grupy Azoty Puławy społecznie wykonali ogród sensoryczny dla niepełnosprawnych dzieci. Powstał on przy Spółdzielni Socjalnej „Inicjatywa”. To jeden z projektów w ramach kolejnej edycji Wolontariatu Pracowniczego realizowanego w puławskiej spółce.

CZYTAJ: W dobie suszy mała retencja jest niezbędna. Ruszył program „Moja woda”

– Zamontowaliśmy między innymi taką niską piramidę wspinaczkową – mówi lider projektu Maciej Kopera. – Jeżeli chodzi o sensoryczne rzeczy, to będziemy przede wszystkim mieli rośliny, które będą pobudzały słuch tych dzieciaczków, będą wydawały różne dźwięki, szumy. Będą bardzo kolorowe, o różnej porze roku będą różnie kwitły. Mamy donice, gdzie dzieci będą mogły dotykać różnych rzeczy o różnej strukturze, na przykład szyszek, kamyków.

– Ogród sensoryczny to przygotowywanie naszego mózgu na doświadczanie różnych bodźców – mówi Paweł Romański ze Spółdzielni Socjalnej „Inicjatywa”. – Jakbyśmy tego naukowo nie nazywali, to badania mówią jedno: dopóki dziecko się nie wybawi, nie będzie się uczyć, nie będzie się rozwijać prawidłowo. Musimy dać mu czas na zabawę, nie tylko w robotykę i nie tylko w klocki, ale przede wszystkim w piasku, w wodzie, żeby sensorycznie poznało masę różnych bodźców i było przygotowane na życie w dorosłym świecie.

CZYTAJ: „Wyniki są fenomenalne”. Lubelski szpital i najnowsza technologia zza oceanu [ZDJĘCIA]

Dotychczas w ramach Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty Puławy zrealizowano ponad 20 różnych projektów dla lokalnej społeczności.

ŁuG/ opr. DySzcz

Fot. archiwum

Exit mobile version