Druga w sezonie wygrana Budowlanych [ZDJĘCIA]

rugby 1 2023 08 26 165510

Rugbiści Edach Budowlanych Lublin wygrali drugie spotkanie w obecnym sezonie Ekstraligi. Lubelska drużyna w meczu 3. kolejki pokonała na własnym stadionie Budowlanych Commercecon Łódź 42:7. Już do przerwy było 28:7 dla gospodarzy.

Dzięki tak wysokiej wygranej lubelska drużyna zgarnęła bonus i w tej chwili ma na swoim koncie 9 pkt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Tym zwycięstwem chcieliśmy sobie poprawić nastroje po ostatniej porażce z Pogonią Siedlce – przyznaje trener Stanisław Powała-Niedźwiecki. – Tamten mecz zagraliśmy tragicznie i dzisiaj chcieliśmy jak najlepiej wystąpić. I w pierwszej połowie się to udało. Nie mieliśmy żadnej litości dla przeciwnika i szybko zdobyliśmy trzy przyłożenia.

– To był mecz dobry do oglądania. Po przegranym spotkaniu z Siedlcami mieliśmy coś do udowodnienia sobie, ale też i kibicom. Myślę, że udało się to zrobić, najbardziej w obronie, bo straciliśmy tylko jedno przyłożenie – tak to spotkanie podsumowuje jeden z zawodników  Edach Budowlanych Stanisław Kasprzak.

W następnej kolejce lubelskich rugbistów czeka trudne zadanie. W 4. kolejce, która zostanie rozegrana w następny weekend, zmierzą się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski Budo 2011 Aleksandrów Łódzki.