Zwycięski sparing Górniczek

pm k leczna 110323 018 2023 07 29 192209

Piłkarki Górnika Łęczna mają za sobą czwarty w okresie przygotowawczym sparing. Wicemistrzynie Polski w Szydłowcu rozgromiły pierwszoligową Skrę Częstochowa 9:0.

W obu połowach trener Robert Makarewicz do gry desygnował dwie różne jedenastki. Po 45 minutach łęcznianki prowadziły 2:0, a do siatki rywalek trafiły Oliwia Rapacka oraz Roksana Ratajczyk – z rzutu karnego. Po przerwie kolejne bramki zdobyły: Nikola Dębińska i Aleksandra Posiewka – po dwie oraz Natalia Nestorowicz, Katja Skupień i Agnieszka Derus.

Przygotowania do sezonu

Piłkarki Górnika Łęczna przygotowują się do nowego sezonu Ekstraligi. Wicemistrzynie Polski mają za sobą już trzy sparingi, w których wysoko wygrały z dwiema drużynami ze Słowacji oraz zremisowały z ukraińskim Krywbasem Krzywy Róg 1:1.

O dotychczasowych treningach i grach kontrolnych Józef Kufel rozmawiał z Roksaną Ratajczyk, która po rocznym pobycie w Pogoni Szczecin znów będzie reprezentować Górnicze barwy:

Górniczki w pierwszej kolejce nowego sezonu 19 lub 20 sierpnia na wyjeździe zmierzą się z AP Orlen Gdańsk.