Wygrana Wisły Puławy

grass 2616911 1920 2023 07 22 205424

Wisła Puławy wygrała z Chojniczanką 1:0 w inauguracyjnej kolejce II ligi piłkarskiej. Pierwsza połowa była wyrównana, ale więcej inicjatywy mieli gospodarze.

W 58 minucie prowadzenie dla Wisły strzałem z kilkunastu metrów zdobył Krystian Puton. Pomocnik bramkarza gości pokonał efektownym strzałem zza pola karnego:

Spadkowicz z ekstraklasy próbował doprowadzić do wyrównania, ale Wisła nie dała sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa.

Michał Piros cieszył się z udanego debiutu w roli szkoleniowca puławian: – Jesteśmy szczęśliwi ze zwycięstwa. Oczywiście jesteśmy na etapie tworzenia tej drużyny i wypracowania pewnych mechanizmów, które w niektórych sytuacjach są już widoczne, natomiast ten zespół będzie potrzebował jeszcze trochę czasu, żeby to wszystko się zazębiało. Najważniejsze jednak, że na inaugurację „zgarniamy” 3 punkty – to był cel nadrzędny.

W kolejnym spotkaniu puławianie 28 lipca podejmą ŁKS II Łódź.