Rywalizacją w chodzie sportowym rozpoczęły się w Espoo w Finlandii lekkoatletyczne mistrzostwa Europy do lat 23. Jutro oficjalne otwarcie imprezy i starty już z udziałem biało-czerwonych.
W składzie reprezentacji Polski znajdują się także przedstawiciele naszego regionu. Indywidualnie wystartują Monika Romaszko z Agrosu Zamość w biegach sprinterskich i Weronika Muszyńska z AZS-u UMCS-u Lublin w rzucie dyskiem. Poza tym w sztafetach wystąpią Monika Romaszko (4×100 m ) oraz lekkoatleci AZS-u UMCS-u: Wiktoria Drozd (4x400m), Patryk Krupa i Jakub Lempach (4x100m) oraz Patryk Grzegorzewicz, Mikołaj Kotyra i Remigiusz Zazula (4x400m).
Mistrzostwa potrwają do niedzieli.
AR
Fot. pixabay.com






![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 7 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)



