Dominika Ullmann nową zawodniczką mistrzyń Polski

azs 2023 07 10 200254

Dominika Ullmann dołącza do kadry ekstraklasowej drużyny koszykarek Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin w sezonie 2023/2024.

Mierząca 170 cm zawodniczka gra na pozycji rozgrywającej lub rzucającej. Dopiero pod koniec listopada skończy 18 lat. Uchodzi za wielki talent. W zeszłym sezonie broniła barw pierwszoligowego AZS-u Szkoła Gortatata Politechnika Gdańska i została najlepiej punktują koszykarką w rozgrywkach. W 29 meczach łącznie zdobyła 644 punkty, co daje średnią 22,2 punktu na spotkanie. O angaż Ullmann starało się podobno kilka klubów, ale zawodniczka zdecydowała się podpisać kontrakt właśnie z zespołem mistrzyń Polski.

W ostatnim czasie Ullmann wraz z reprezentacją Polski juniorek do lat 18 zajęła siódme miejsce na mistrzostwach Europy tej kategorii wiekowej. Była wyróżniającą się postacią zespołu, w kadrze którego były również Michella Nassisi i Maja Kusiak z AZS-u UMCS-u Lublin.

Ullmann jest czwartą zawodniczką w kadrze lubelskiej drużyny na kolejny sezon. Wcześniej klub poinformował o nowych kontraktach Aleksandry Zięmborskiej i Martyny Goszczyńskiej, a także o pozyskaniu Dominiki Fiszer.