Najszybsi w ćwiczeniu bojowym. Poznaliśmy najlepszych młodych strażaków [ZDJĘCIA]

zawody mdp ii 2023 06 05 232018

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców z gminy Sułów zostały zwycięzcami zawodów pożarniczych powiatu zamojskiego. W rywalizacji wzięło udział 34 drużyn.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy 400 metrów  z przeszkodami.

CZYTAJ: Truskawkowy Księżyc na niebie. To superpełnia [ZDJĘCIA]

9-osobowe drużyny w ćwiczeniu bojowym miały do pokonania rów wodny, ścianę i tunel o długości 6 m, a także m.in. budowę linii wężowej składającej się z czterech odcinków węża.

W biegu sztafetowym zawodnicy mieli do pokonania m.in. ścianę drabiniastą, bieg pod poprzeczką oraz przeskok nad płotkiem.

CZYTAJ: „Mamy obowiązek nieść pamięć”. 80 lat od bitwy na Roztoczu [ZDJĘCIA]

I miejsce zajęła drużyna dziewcząt MDP Tworyczów gm. Sułów, drugie – MDP Bortatycze gm. Zamość, III miejsce – MDP Skierbieszów

W kategorii MDP chłopców I miejsce zajęła MDP Źrebce gm. Sułów, II miejsce – MDP Tworyczów gm. Sułów  i III miejsce – MDP Chomęciska Duże gm. Stary Zamość.