Po raz dziewiąty leśnicy z 25 nadleśnictw w Lubelskiem wyruszą do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.
Pierwsza pielgrzymka odbyła się w 2012 r. z inicjatywy leśników z Nadleśnictwa Chotyłów. Rok później w trakcie pielgrzymki został poświęcony sztandar Nadleśnictwa Chotyłów. Coroczne spotkania w Kodniu są okazją do zawierzenia pracy leśników wstawiennictwu Matki Bożej Kodeńskiej oraz zwrócenia uwagi na tradycje związane z leśnictwem. Stwarzają również możliwość spotkania się pracowników Lasów Państwowych i ich rodzin.
Zbiórkę przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej zaplanowano na godzinę 11.00. Kwadrans później uczestnicy z obrazem wyruszą na Kalwarię. O 11.30 zostanie odprawiona msza święta polowa. Po nabożeństwie i wystąpieniach okolicznościowych odbędzie się odprowadzenie obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.
ZAlew / opr. WM
Fot. miedzyrzec.lublin.lasy.gov.pl / archiwum


![Pride of Poland coraz bliżej. Poznaliśmy gwiazdy tegorocznej aukcji [ZDJĘCIA] 3 EAttachments960071386d3b809362f4fab04837e5ca452fd32 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960071386d3b809362f4fab04837e5ca452fd32_xl-350x250.jpg)
![Zderzenie ciężarówki z busem na DK2 [AKTUALIZACJA] 4 EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb_xl-350x250.jpg)




![Krew na wyczerpaniu. Ambulans rusza w teren [HARMONOGRAM] 9 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)

