Igrzyska Europejskie: Aleksandra Mirosław ze srebrem

pm wspin 120323 018 2023 06 22 200146

Zawodniczka KW Kotłownia Lublin Aleksandra Mirosław zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

W finale zawodów rozgrywanych w Tarnowie przegrała z inną reprezentantką Polski Natalią Kałucką.

CZYTAJ: Igrzyska Europejskie: Polka wystrzelała złoty medal

Rekordzistka świata z Lublina uzyskała czas 6,63 sek. Kałucka była szybsza o 6 setnych i ustanowiła rekord życiowy.

Mirosław wygrała eliminacje z czasem 6,48 sek. W fazie pucharowej pokonała Ukrainkę Alinę Shchyharieva i Włoszkę Beatrice Colli, za każdym razem schodząc poniżej 7 sekund. Ale w finale minimalnie szybsza była koleżanka z reprezentacji.

Najważniejszą imprezą dla lubelskiej zawodniczki będą jednak sierpniowe mistrzostwa świata, gdzie będzie można wywalczyć kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu.